خطا 404 چیست ؟ چگونه میتوان آن را از بین برد

خطا 404 چیست ؟ چگونه می توان آن را از بین برد

خطا 404 چیست ؟

خطا 404 مواقعه ای به وجود می آید که کارمندان شما که دسترسی کاملی به وب سایت شما دارند صفحه ای به فرض مثال ( یک مطلب پر بازدید ) را از بین برده باشد و در زمانی که جستجو کننده های گوگل به آن دسترسی پیدا می کنند در آن خطا 404 می دهد و یا می گوید که صفحه شما وجود ندارد ( یافت نشد ) اما این روز ها دیگر با افزونه سئو وردپرس بیشتر وبمستران صفحه ای را که از بین می برند با آن ریدایرکت می کنند تا به صفحه ای دیگر برود و دیگر ارور 404 به کاربران سایت خود ندهد و اما امروز ما در کنار شما هستم تا به شما کدی بیاموزیم تا بتوانید آن خطا در دیگر به کاربران خود نمایش ندهید و از افزونه ای هم نیز استفاده نکنید.

جلوگیری از این مشکل :

برای جلوگیری از مشکل باید سعی کنید که مطالب یا صفحه ای را از بین نبرید و یا پیوند یکتای تغییر ندهید تا در همان آدرس همیشگی مطالب و آدرس دسته بندی ثابت بماند و دیگر خطا 404 از سایت شما نمایان نشود.

راه حل این مشکل چیست ؟؟؟

برای حل این مشکل در وردپرس در صورتی شما بعد از انتقال سایت خود در مواقع باز کردن یک مطلب و یا یک صفحه با خطا 404 برخورد کردید نخستین کاری که باید انجام دهید به بخش تنظیمات > پیوند یکتا بروید و بدون این که تغییراتی در صفحه تنظیمات آن انجام دهید یک بار فقط بر روی ذخیره تنظیمات بروید و بعد از ذخیره باید به صفحه اصلی سایت خود بروید و ببیند که اگر هنوز بعد از اعمال تنظیمات هنوز سایت شما خطای 404 می دهد باید از کد های زیر استفاده کنید و آن را نیز در فایل  .htaccess  قرار دهید.

مطلب پیشنهادی  آموزش آبدیت محصولات حرفه ای

هشدار : اگر سایت شما مطالب و یا دسته و یا برگه بیش از حدی دارد هیچ وقت پیوند یکتا آن را نیز تغییر ندهید به دلیل اینکه باعث افت بازدید و ورودی گوگل شما می شود.

اگر که شما از پست تایپ سفارشی در وردپرس استفاده می کنید لازم به ذکر است که بعد از ساخت پست تایپ سفارشی یک بار پیوند یکتا خود را ذخیره کنید.

همان طور که گفته شد کد زیر را در فایل  .htaccess  شما اضافه خواهد شد و اگر دیدید که کد اضافه نشده است خودتان به صورت دستی کد را در آن قرار دهید.

چرا باید خطای 404 را در نظر بگیریم :

برای اینکه برای گوگل ارور 404 نیز مهم و کاربردی می باشد و گوگل دوست دارد که سایت ها دیگران را نیز به نمایش نگذارد و خطا دهد و یکی از خطا ها همین خطای 404 می باشد و دیگر خطا ها 403 و … می باشد و این خطا ها تآثیر بسیار زیادی در ورودی گوگل شما دارد.

خلاصه
تاریخ
بررسی
خطا 404 چیست ؟ خطا 404 مواقعه ای به وجود می آید که کارمندان شما که دسترسی کاملی به وب سایت شما دارند صفحه ای به فرض مثال ( یک مطلب پر بازدید ) را از بین برد باشد.
رتبه
4

در تلگرام ما عضو شوید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *