آموزش نصب افزونه در وردپرس

نصب افزونه در وردپرس

آموزش نصب افزونه در وردپرس :

همان طور که فهمیدید وردپرس چیه و چه کار های می توان با وردپرس انجام داد اکنون موقعه نصب افزونه در وردپرس می باشد که هر سایت برای خود افزونه های دلخواه ای نصب می کند و می توانید با افزونه کارایی های وردپرس خود را بیشتر کنید.

افزونه چیست :

افزونه که کد نویسی PHP  می باشد که با آن با افزوده شدن آن کد ها افزونه های مانند افزونه ووکامرس و افزونه های دیگر ساخته شده است.

آموزش نصب افزونه شروع شد :

افزونهبرای نصب افزونه اول باید وارد کنترل پنل وردپرس خود شوید و در قسمت افزونه ها > افزودن کلیک کنید.

نصب افزونه وردپرساگر که افزونه شما افزونه ای حرفه ای می باشد باید برای نصب آن در وردپرس بر روی بارگذاری افزونه کلیک کنید و فایل افزونه خود را آپلود و فعال کنید را کلیک کنید تا افزونه شما فعال شود.

آپلود افزونهیک راه دیگر برای نصب افزونه های وردپرس سرچ کردن و یا دنبال کردن یک افزونه در قسمت افزونه های وردپرس می باشد که مانند تصویر زیر می باشد.

جستجو افزونه ها در وردپرس

بعد از سرچ نام افزونه باید بر روی گزینه نصب مانند تصویر زیر کلیک کنید.

نصب کنید

و بعد از کلیک بر روی نصب چند دقیقه صبر کنید تا افزونه نصب شود و بعد از نصب بر روی فعال کردن کلیک کنید ! مانند تصویر زیر عمل کنید.

فعال کنیدبعد از کلیک بر روی فعال کردن ! افزونه شما فعال می شود و می توانید به خوبی از افزونه خود استفاده کنید.

مطلبی که شاید به کار شما بیاید  چگونه یک انجمن وردپرسی بسازیم

نصب افزونه به صورت دستی :

برای نصب افزونه به صورت دستی باید به هاست خود بشوید و بر روی Files کلیک کنید تا به مدیریت فایل سایت خودتان بروید.
فایل منیجربعد از رفتن به فایل به بخش اصلی سایت خودتان یعنی Public_html هاست خودتان بروید.

Public_htmlبعد از رفتن به Public_html باید به بخش افزونه ها بروید که پوشه افزونه ها باید دو مسیر را پشت سر بگذارید اول از همه باید به پوشه wp-content  بروید.

پوشه افزونه های وردپرسبعد از طی کردن اولین مسیر باید پوشه افزونه های خود را پیدا کنید که به نام plugins می باشد.

افزونه های وردپرسبعد رفتن پوشه افزونه ها و یافتن افزونه های سایت شما باید افزونه خود را بارگذاری (آپلود) کنید و آن را از پوشه Zip بیرون بیاورید و یا (اکسترکت) کنید.

آپلود فایلبعد از آپلود و یا سرچ و جستجو افزونه خود اگر که می خواهید افزونه های خود را پاک و یا غیرفعال کنید باید به قسمت افزونه ها > افزونه های نصب شده بروید و هر کدام از افزونه های که می خواهید را فعال و یا غیرفعال کنید.بعد از اتمام این کار ها افزونه شما به خوبی در سایت نصب شده است.

خلاصه
تاریخ
بررسی
همان طور که فهمیدید وردپرس چیه و چه کار های می توان با وردپرس انجام داد اکنون موقعه نصب افزونه در وردپرس می باشد که هر سایت برای خود افزونه های دلخواه ای نصب می کند و می توانید با افزونه کارایی های وردپرس خود را بیشتر کنید.
رتبه
4

به جمع هواداران تلگرامی ما بپیوندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *