آموزش مدیریت دسته بندی ها در وردپرس

آموزش مدیریت دسته ها در وردپرس

آموزش مدیریت دسته بندی ها در وردپرس :

برای اینکه بتوانیم سایت های خودمان را در بخش های مختلفی ایجاد کنیم مانند سایت های تفریحی و سایت های شرکتی که بخش های زیادی دارندکه برخی ها با ایجاد برگه در وردپرس این کار را انجام می دهند و برخی از آن ها هم با دسته بندی های مختلف این کار را انجام می دهند ما این بار برای شما آموزش ساخت و مدیریت دسته های وردپرس را به شما آموزش می دهیم.

شروع آموزش مدیریت دسته بندی ها در وردپرس :

ساخت دسته بندی در وردپرس

برای شروع اولین کار وارد شدن به پنل وردپرس و بعد از آن به بخش نوشته ها > دسته ها بروید و در آن قسمت صفحه ای مانند زیر برای شما نمایش داده می شود.

بخش ساخت دسته بندی برای نوشته های وردپرس

معرفی بخش ساخت دسته تازه در وردپرس :

در قسمت نام : نام دسته ای که در سایت خود می سازید را در این جا می نویسید تا همان نام ساخته شود به عنوان مثال ( آموزش )

در قسمت پیوند یکتا : نام پیوند یکتا دسته شما ( همان آدرس اینترنتی دسته شما ) می باشد که می توان برای آن که راحت تر به آن دسترسی پیدا کنید آن را به زبان انگلیسی کنید.

در قسمت مادر : می توان برای دسته بندی خود مادر و یا یک سر دسته استفاده کنید به عنوان مثال ( وردپرس مادر و زیر دسته آن آموزش وردپرس )

در بخش توضیحات نیز می توان یک توضیح کوتاه درباره دسته خود بنویسید که در برخی قالب ها آن را نمایش می دهد و اگر که گاهی هم نمایش ندهد برای سئو سایت شما موثر می باشد.

بعد از کامل کردن فیلد های که دربالا به شما آموزش داده شد را کامل کردید برای ساخت افزودن دسته بر روی افزودن دسته تازه کلیک کنید تا دسته شما ساخته شود.

مطلب پیشنهادی  فعال سازی بخش پیوند ها در وردپرس

مدیریت دسته ها در وردپرس

برای ایجاد تغییرات در دسته های وردپرس نیز می توان به قسمت کنار صفحه در همان صفحه ساخت دسته در وردپرس یک بخش مانند تصویر بالا که همان دسته های شما که ساخته اید را نمایش می دهد می توانید آن ها را تغییر دهید و برای اعمال تغییرات نیز باید بر روی آن بروید و دکمه ویرایش را بزنید و یک صفحه نمایش داده می شود که می توان در آنجا دسته خود را ویرایش کنید و برای حذف دسته ها در وردپرس دو راه وجود دارد که می توانید آن ها استفاده کنید.

  1. بر روی چکمارک های کنار هر دسته کلیک کنید و بعد از آن بر روی دکمه بالا صفحه کار های دسته جمعی کلیک کنید و در بخش های زیر آن بر روی دکمه پاک کردن کلیک کرده و باز بر روی دکمه اجرا کلیک کنید تا دسته مورد نظر شما حذف شود.
  2. برای حذف روش دوم بهتر است : بر روی هر دسته بروید و کمی صبر کنید تا دکمه های آن نمایش داده شود و بعد از نمایش دادن دکمه ها بر روی دکمه حذف ( پاک کردن ) کلیک کنید تا دسته شما حذف شود.
خلاصه
تاریخ
بررسی
آموزش مدیریت دسته بندی ها در وردپرس : برای اینکه بتوانیم سایت های خودمان را در بخش های مختلفی ایجاد کنیم مانند سایت های تفریحی و سایت های شرکتی که بخش های زیادی دارندکه برخی ها با ایجاد برگه در وردپرس این کار را انجام می دهند
رتبه
4

در تلگرام ما عضو شوید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *