پیکربندی تنظیمات ووکامرس – قسمت سوم

پیکربندی تنظیمات ووکامرس - قسمت سوم

پیکربندی تنظیمات ووکامرس – قسمت سوم :

سلام طبق آموزش های پیکربندی ووکامرس دوم تا بخش محصولات کاملآ آموزش داده شده است و این بخش سوم ووکامرس آموزش بخش ارسال در ووکامرس آموزش داده می شود.

بخش سوم ووکامرس ( ارسال ) :

اول از همه مانند آموزش های قبلی پیکربندی های ووکامرس باید به بخش ووکامرس > پیکربندی بروید و بعد از آن به بخش پیکربندی > ارسال بروید.

دکمه ارسال در ووکامرس

بعد از رفتن به بخش ارسال سه زیر صفحه مانند تصویر پایین برای شما نمایش داده می شود که اول از همه بخش مناطق حمل و نقل آموزش داده می شود.

مناطق حمل و نقل

بعد در صفحه مناطق حمل و نقل یک بخش بنفش برای شما نمایش داده می شود که باید منطقه ارسال کالای خود را مشخص کنید و برای مشخص کردن آن باید بر روی دکمه افزودن منطقه ارسال کلیک کنید.

افزودن منطقه ارسال

بعد از انتخاب دکمه نمایش داده شده بالا یک صفحه مانند تصویر زیر نمایش داده می شود که باید :

انتخاب مکان ارسال کالا در ووکامرس

منطقه ارسال کالا خود را مشخص کنید به فرض مثال ما قرار داده ایم : ایران و استان فارس و تهران را برای ارسال کالا خود مشخص کرده ایم و بعد از آن بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

بخش دوم : امکانات حمل و نقل

بعد از کامل کردن بخش منطقه ارسالی باید بخش امکانات حمل و نقل را مشخص کنید و برای این کار بخش دوم امکانات حمل و نقل بروید و صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده می شود.

بخش امکانات حمل و نقل کالا

امکانات حمل و نقل :

محاسبات :

  1. فعال کردن محاسبه‌گر هزینه ارسال در برگه سبدخرید : این بخش هزینه ارسال کالا ( یا پست ) را مشخص می کند.
  2. هزینه حمل كالا را تا زمانی كه خریدار آدرس خود را وارد نكرده است نمایش نده : این بخش برای ارسال هزینه کالا می باشد که این گزینه را فعال کنید دیگر تا زمانی که محصول به دست مشتری نرسد هزینه ارسال کالا ( یا پست )را نمی داند(پس بهتر است که فعال باشد)
مطلب پیشنهادی  وردپرس چیست ؟

مقصد ارسال :

این بخش هر سه یک کار انجام می دهند ولی برای شما توضیح داده می شود.

  1. آدرس مشتری به‌طور پیش‌فرض : این گزینه برای ارسال کالا به آدرس پیشفرض مشتری می باشد.
  2. ارسال به آدرس صورتحساب مشتری به صورت پیش فرض : این بخش کالا را به آدرس مشتری که در صورت حساب خود ثبت کرده است ارسال می کند.
  3. ارسال اجباری به آدرس صورتحساب مشتری : با فعال کردن این گزینه مشتری را به اجبار به آدرس می کند و کالا خریدشده را به آدرس اجباری در صورت حساب ارسال می کند.

کلاس های ارسال :

بعد از امکانات حمل و نقل به بخش کلاس های ارسال می رویم و بخش کلاس های ارسال برای نمایش داده کلاس های ارسال در فروشگاه ووکامرس می باشد که برای انتخاب هر محصول در کلاس ارسالی خود را زمانی که محصول در ووکامرس ایجاد می کنید باید کلاس های ارسال خود را مشخص کنید و برای ارسال کلاس باید بر روی دکمه اضافه کردن کلاس ارسال کلیک کنید و در جاهای خالی نام و نامک کلاس خود و توضیح کلاس خود را بنویسید و استفاده کنید و بعد از نوشتن اطلاعات کلاس بر روی ذخیره کلاس های ارسال کلیک کنید تا کلاس شما ذخیره شود.

ارسال کلاس در ووکامرس

موفق و پیروز باشید (منتظر آموزش بخش های بعدی پیکربندی ووکامرس باشید)

صفحه افزونه
خلاصه
تاریخ
بررسی
پیکربندی تنظیمات ووکامرس - قسمت سوم : سلام طبق آموزش های پیکربندی ووکامرس دوم تا بخش محصولات کاملآ آموزش داده شده است و این بخش سوم ووکامرس آموزش بخش ارسال در ووکامرس آموزش داده می شود
رتبه
5

در تلگرام ما عضو شوید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *